مزایای مخزن آب پلی اتیلن چیست؟

امروزه با افزایش تعداد ساختمان ها لزوم استفاده از مخزن آب برای آبرسانی هرچه بهتر و نیز نگهداری آب در طول شبانه روز دو چندان شده است و مخزن آب پلی اتیلن مخزنی است که مزایای بسیاری دارد و تقاضا برای آن بسیار می باشد. در این مقاله به توضیح برخی از مزایای مخازن آب پلی اتیلن می پردازیم.

استفاده از مخازن مختلف با جنس های متنوع مانند مخزن آب استیل ممکن است هزینه ی بسیاری به همراه داشته باشند و نیز ماندگاری و طول عمر پایینی داشته باشند. مخزن آب پلی اتیلن از جنس ماده ای پلیمری است و در ترکیبات آن از موادی استفاده شده که طول عمر بالایی دارند و قیمت مناسبی دارد.

از آنجا که این نوع مخزن معمولا در فضای باز قرار می گیرند باید تحت تاثیر عوامل محیطی دچار زنگ زدگی یا خوردگی نشود. همچنین مخزن آب در بعضی فصول در معرض آفتاب بسیار یا سرمای شدید قرار می گیرد. مخزن آب پلی اتیلن مقاومت بالایی در برابر این عوامل محیطی دارد، اما می توان برای ماندگاری بالاتر آن را در سایه قرار داد.

مخازن آب پلی اتیلن به گونه ای طراحی شده اند که در قسمت های پایین تر ضخامت و طول بیشتری دارند که همین عامل باعث شده تا مقاومت این مخزن ها در برابر فشار آب که بیشتر در قسمت های پایین است بیشتر باشد.

مخزن آب پلی اتیلن

آیا کیفیت آب در مخزن آب پلی اتیلن تغییر خواهد کرد؟

آب موجود در مخازن ممکن است به دلیل جنس نامناسب مخزن دچار تغییر مزه شود و یا از کیفیت آن کاسته شود. جنس مخزن آب پلی اتیلن به گونه ای است که آب موجود در آن با همان کیفیت اولیه باقی می ماند و در صورتی که مخزن در مکانی دور از نور شدید خورشید قرار بگیرد آب با کیفیت برای مدت طولانی تر در آن باقی خواهد ماند.